Sıkça Sorulan Sorular
VavaCars üzerinden rezerve ettiğin araç için taşıt kredisi kullanabilirsin.
18 yaşını doldurmuş gerçek kişiler kredi kullanabilir.
VavaCars üzerinden aracını rezerve ettikten sonra, Credin “Online İşlemler” üzerinden dijital olarak başvuru yapabilirsin.
Kimlik belgenle başvuru yapabilirsin. Başvurun incelendikten sonra ihtiyaç olması halinde farklı dokümanlar talep edilebilir.
Gerekli bilgilerin eksiksiz olması durumunda kredi başvurun aynı gün içinde sonuçlanır.
Yeni bir kredi başvurusu talebinde bulunabilirsin. Değerlendirme sürecinden çıkacak olumlu sonuca göre ikinci kredini de kullanabilirsin.
Kredi başvurularını sırayla gerçekleştirmen gerekmektedir. Talep ettiğin ilk taşıt kredisi için başvurun sonuçlandıktan sonra, ikinci başvurunu da gerçekleştirebilirsin.
Krediler eşit taksitli olarak kullanılabilir. Anlaşmalı bankalardan dilediğin zaman ara/balon ödemeler yapabilirsin.
“Online İşlemler” üzerinden “Başvurularım” menüsünden "Başvuru İptal" butonunu tıklayarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsin.
“Online İşlemler” üzerinden “Başvurularım” menüsünü tıklayarak takip edebilirsin.
Başvurularda kefil zorunluluğu yoktur.
Credin üzerinden 7/24 kredi başvurusu yapabilirsin. Başvurundan sonra takip eden ilk iş gününde değerlendirme sonuçlanmış olacaktır.
Kredin onaylandıktan sonraki ilk iş gününde ve banka çalışma saatleri içinde kullanıma hazır olacaktır.
Ödemelerini, ödeme planında belirtilen gün ve tutarlarda anlaşmalı bankalardan yapabilirsin.
Ödeme planı oluşturulurken taksit tarihleri, tatil günleri dışındaki günlere denk gelecek şekilde takvimlendirilmektedir. Bu nedenle faiz ödemesi yapılamamaktadır.
“Online İşlemler” üzerinden “Kredilerim” menüsünden “Ara Ödeme” butonunu tıklayıp oluşturulan yeni ödeme planına göz atabilir ve anlaşmalı bankalardan ödemeni gerçekleştirebilirsin.
Kredi sözleşmesinde belirtilen oran üzerinden hesaplanacak gecikme faizi ile birlikte taksit tutarını ödeyebilirsin.
QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Akbank ATM’lerinden, internet şubesi veya mobil uygulamalar üzerinden “Kurum Ödemeleri” menüsünden ödemeni gerçekleştirebilirsin.
“Online İşlemler” üzerinden “Ödemelerim” menüsünü tıklayarak takip edebilirsin.
Taksit ödemelerine aracılık eden bankalar tarafından masraf alınabilir. Bu sebeple ödemeni gerçekleştirmeden önce ilgili bankadan bilgi alabilirsin.
Kredi bitiminde yapılması gereken herhangi bir işlem yoktur. Kredi vadenin son taksitini ödediğinde, kredin otomatik olarak kapanır ve rehin otomatik olarak kalkar. "Borcu yoktur yazısı" almak için çağrı merkezinden talepte bulunabilirsin.
Kredinin kullanıldığı gün iptal işlemi talebini çağrı merkezine iletebilirsin.
Kredinin kullanıldığı tarihten itibaren (aynı gün hariç) 14 gün içinde “Online İşlemler” üzerinden “Kredilerim” altında yer alan “Ödeme Tablolarım” menüsünden “Cayma Talebi Sorgulama” butonunu tıklayarak iade edilecek tutara ilişkin bilgi alabilir ve cayma talebi oluşturabilirsin.
Öncelikle sigorta şirketinle irtibata geçmen gerekmektedir. Ardından 0 (850) 227 33 46 numaralı Çağrı Merkezi’miz üzerinden aracın durumuna ilişkin Credin’e bilgi vermeni rica ederiz.
Kredi kullanımı sonrasında eğer kredini erken kapamak istersen, “Online İşlemler” üzerinden “Ödemelerim” menüsünden “Erken Kapama Simülasyonu” ile kapama tutarını ve diğer detayları öğrenebilirsin. Tüm detayları öğrendikten sonra anlaşmalı bankalar üzerinden kredini kapatabilirsin.
Aracın Nihai Fatura Değeri Kullanılabilecek max tutar % Max Vade
0-400.000 TL 70% 48
400.001- 800.000 TL 50% 36
800.001 - 1.200.000 TL 30% 24
1.200.001- 2.000.000 TL 20% 12
>2.000.000 TL - -
Kredi kullanımı sırasında onaylanan sözleşmelerde taraflar değiştirilemeyeceği için kredi devredilemez.
Öncelikle kredi borcunu ilgili bankadan erken kapama ile kapatman gerekmektedir.
Credin'in sunmuş olduğu avantajlı fırsatlardan faydalanmak için vermiş olduğun iletişim bilgilerin üzerinden seni haberdar edebiliriz. İletişim tercihlerini “Online İşlemler” üzerinden “Profil/Ayarlar” butonunu tıklayarak değiştirebilirsin.
Ad, soyad ve adres gibi kişisel bilgilerin Credin internet sitesine girmiş olduğun bilgiler doğrultusunda, Merkezi Nüfus İdare Sistemi’nden (MERNİS) alınmaktadır. Bu bilgilerin hatalı olduğunu düşünüyorsan, Nüfus Müdürlükleri ile iletişime geçmeni tavsiye ederiz.
GSM numaranı “Online İşlemler” üzerinden “Bilgilerimi Güncelle” butonunu tıklayarak değiştirebilirsin. GSM numarası kritik bir bilgi olduğu için değişim yapılırken mutlaka sistemsel kontrollerden ve SMS OTP adımından başarılı geçen numaralar sisteme kaydedilmektedir. Bu kontrollerden geçemeyen numaralar sisteme kaydedilmemektedir.
E-posta adresini “Online İşlemler” üzerinden “Bilgilerimi Güncelle” butonunu tıklayarak değiştirebilirsin. E-posta adresi kritik bir bilgi olduğu için değişim yapılırken mutlaka OTP doğrulaması yapılmaktadır. Bu doğrulamadan geçmeyen e-posta adresleri sisteme kaydedilmemektedir.
Credin üyeliği oluştururken sistemimize kaydedilen ev adresi, Merkezi Nüfus İdare Sistemi’nde (MERNİS) TCKN bilgin üzerine kayıtlı adresindir. Devlet sistemlerinde ev adresi değişikliği yaptığında “Online İşlemler” üzerinden “Bilgilerimi Güncelle” butonunu tıklayarak adres bilgilerini değiştirebilirsin. Bu menü ile otomatik olarak MERNİS'te kayıtlı adresin kullanılıyor olacaktır.
Yardım etmek için buradayız.

Müşteri temsilcilerimize hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında ulaşabilir veya istediğiniz her an bize e-posta gönderebilirsiniz.